Design a site like this with WordPress.com
Začít

ČSMPF volilo vedení asociace pro rok 2017/2018

Asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii má pro rok 2017/2018 nové vedení.

Představitele asociace zvolili členové na Valné hromadě, která se konala ve středu 6.září 2017 v Paříži.

Předsedkyní asociace byla znovu zvolena Iva Stejskalová, stejně tak místopředsedkyní se opět stala Jana Sergio. Finanční záležitosti bude mít nově na starosti Tereza Černá jako účetní asociace.
Dále mezi členy rady byli vybráni: Kristýna Anderlová – Komunikace s veřejností, Ondřej Kubánek – Organizace České hospody a jako Organizátoři a Administrátoři – Veronika SmutnáRegina Charyparová a Michaela Podhajská.

Valná hromada také odhlasovala ponechání výše členských poplatků pro nadcházející rok, a to 5 € pro studenty nezaměstnané a 10 € pro pracující
Mezi Čestné členy byli letos uvedeni členové asociace, kteří se výrazně podíleli na jejím chodu a propagaci a v současné době již v Paříži nebydlí:
Martin Polívka – V roce 2011 spoluzakládal asociaci a působil jako její první mluvčí a později byl jejím předsedou a místopředsedou.
Anna Polívková – Členem asociace od roku 2012, starala se o logistiku, působila jako fotografka a pokladní sdružení.
Tereza Chudobová – V asociaci působila od roku 2015 dva roky jako pokladní.

Představení nového vedení:

  Předsedkyně
 Iva STEJSKALOVÁNarozena 1986 v Havířově, od roku 2010 žije ve Francii. Po jednoletém studiu Erasmu v Paříži se Iva vrátila do Francie, aby zde pokračovala ve studiích práva. Iva absolvovala magisterský program v oboru Právo a právní věda v Olomouci a také magisterský obor Soukromé právo, Odpovědnost za škodu v medicíně, na univerzitě Paris XI. V současné době pracuje jako právník v oboru medicínského práva a odškodňování újmy na zdraví v advokátní kanceláři Cabinet DELPRAT v Paříži. V roce 2017 dostudovala „Právo odškodnění újmy na zdraví“ na Univerzitě Paris 1 Panthéon – Sorbonne.
Členkou asociace je od roku 2013 a od roku 2016 je její předsedkyní. Podílela se na organizaci „Mikulášského večírku“ a „Českých Velikonoc“ a organizuje sérii setkání „Pojďte s Ivou na…“.
   Místopředsedkyně
 Jana SERGIONarozena 1986 v Ostravě. Vystudovala Italianistiku na Karlově univerzitě v Praze, absolvovala program Erasmus na univerzitě La Sapienza v Římě a pracovní pobyt ve východní Anglii. Pracovala jako Data maintenance specialist a v administrativě. 
Členem ČSMPF se stala v roce 2014 a působí zde jako organizátor společenských akcí, správce webu asociace a v roce 2016 se stala místopředsedkyní asociace.
Organizovala „Mikulášský večírek“, „České Velikonoce“, „Retro party“ a informační večer “Jak studovat a žít ve Francii”, který zároveň moderovala a podílela se na aktualizaci informační prezentace. Vytvořila nový vzhled webových stránek a grafické podoby pozvánek na společenské akce a debaty a stála za vznikem projektů „Kam v Paříži na…“ a „Čeština pro Francouze“.
  Účetní
 Tereza ČERNÁNarozena 1989 v Hořících v Podkrkonoší. Vystudovala Digitální media na Masarykově univerzitě v Brně. V Paříži je druhým rokem a je freelance fotografkou. 
Do asociace Čeští studenti a mladí profesionálové nastoupila v září 2017. Na starosti má finance a taktéž komunikaci s veřejností. Podílela se na organizaci „Listování s Lukášem Hejlíkem“.
   Komunikace s veřejností
 Kristýna ANDERLOVÁ
 
Narozena 1988 v Domažlicích, ve Francii je od roku 2012. Vystudovala Vysokou školu finanční a správní v Praze, obor Marketingová komunikace. Zároveň absolvovala rok na Ecole de Commerce Novancia v Paříži v rámci programu Erasmus. V současné době pracuje jako produktová manažerka pro Českou republiku ve společnosti Atlas For Men. 
V asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové působí od začátku roku 2015 coby koordinátorka komunikace přes e-mail a sociální sítě. Vytvářela Newsletter, pravidelně informuje o zajímavých událostech na facebookových stránkách ČSMPF a mimo jiné moderovala “České Velikonoce” v Českém centru a spoluorganizovala informační večer “Jak studovat a žít ve Francii” .
   Česká hospoda
 Ondřej KUBÁNEKVystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a absolvoval program Copernic v Paříži. Ve Francii žije již sedmým rokem. V současné době pracuje na projektech SAP v Paříži. 
V asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii působí od roku 2010 jako aktivní člen a od roku 2013 má na starosti pořádání a propagaci “České hospody”, která se koná každý měsíc a propagaci tašek ČSMPF „J´aime pivo“. Organizoval také akce s názvem “Novoroční guláš”.
   Organizátoři a administrátoři
 Veronika SMUTNÁNarozena 1987 v Olomouci. Vystudovala Molekulární a buněčnou biologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Od roku 2011 působila ve výzkumném centru Gustave Roussy, kde o pět let později dokončila doktorát v oblasti vývoje nových terapeutických možností pro rakovinu prsu. V současné době se stejné problematice věnuje ve francouzské farmaceutické firmě Servier.
Členem ČSMPF je od roku 2013, aktivně se podílí na organizaci akcí a na jejím chodu. Spoluorganizovala „České Velikonoce“ a „Natáčení zdravice pro Zdeňka Svěráka k 80. narozeninám“ a informační večer „Jak studovat a žít ve Francii“, který zároveň i moderovala.
 Michaela PODHAJSKÁ
Narozena 1989 v Praze, ale díky povolání rodičů prožila dětství v Asii. Po maturitě na gymnáziu pokračovala ve studiu Sociální a mediální komunikace se zaměřením na žurnalistiku a tvůrčí psaní v Praze. V prvním ročníku magisterského studia odjela v rámci programu Erasmus absolvovat studium na Univerzitě v belgických Antverpách. 
Do Paříže se přestěhovala v září 2016 a momentálně navštěvuje kurzy francouzského jazyka a kultury. Členem asociace se stala v lednu 2017 a podílela se na organizování „Českých Velikonoc“.
 Regina CHARYPAROVÁ
Narozena ve Strakonicích, ale dlouhodobě usídlená v Plzni. Vystudovala Západočeskou Univerzitu, Ekonomickou fakultu. Pracovala na Nejvyšším kontrolním úřadě jako auditorka a posléze i ředitelka odboru a kde také spolupracovala na několika mezinárodních projektech. Jako národní expert byla na několik let vyslána k Evropskému účetnímu dvoru v Lucemburku. V Paříži žije již téměř dva roky a působí jako stálý člen auditní komise Evropské kosmické agentury za Českou republiku. 
Členem ČSMPF se stala v roce 2016 a podílí se na organizování společenských akci. Spoluorganizovala “Mikulášský večírek” a “České Velikonoce”.

Text: Jana Sergio / Foto: Regina Charyparová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: