Design a site like this with WordPress.com
Začít

Kulturní a společenské akce

Za více než deset let jsme zorganizovali nespočet kulturních a společenských akcí a online událostí. Podívejte se s námi na přehled těch nejdůležitějších!

Informační večery

Pravidelně vždy na začátku akademického semestru pořádá ČSMPF informační večer „Jak studovat a žít ve Francii“, určený českým studentům i mladým pracujícím, kteří se právě přistěhovali do Francie. Dvouhodinová prezentace představí zásadní body života ve Francii (shánění bydlení, zřízení bankovního účtu, MHD, levné nakupování..)

Společenské akce

Debaty

Česká hospoda a další setkání

  • „Českou hospodu“ pořádáme zpravidla první čtvrtek v měsíci. Jedná se o volná setkání – pověřený člen asociace vždy pouze zarezervuje prostor ve vybrané hospodě, návštěvníci přicházejí volně během večera a hradí si útratu sami.
  • Novoroční guláš – vynikající guláš za symbolickou cenu (pro členy zdarma!)
  • Piknik – V letních měsících (první čtvrtek v měsíci, červen až září) se za dobrého počasí „hospoda“ koná formou pikniku na Champs de Mars pod Eiffelovou věží.
  • „Pojďte s Ivou na…“ – série setkání pořádaná naší zkušenou organizátorkou a předsedkyní asociace, Ivou Stejskalovou, která vás provede zámeckými muzei, vánočními trhy, ukáže vinobraní na Montmartru apod.
  • …a mnoho dalších