Design a site like this with WordPress.com
Začít

O Asociaci

Členové asociace v průběhu let

Přidejte se k nám!

Více informací zde

Vznik

Asociace českých studentů a mladých profesionálů ve Francii začala vznikat v Paříži v lednu 2011, kdy se první členové rady usnesli na základní myšlence sdružení: 

„Budeme usilovat o vytvoření informační a společenské  platformy
pro  mladé Čechy ve Francii“. 

K založení sdružení došlo 13. října 2011, kdy jsme se stali oficiálně nezávislou, nepolitickou a laickou organizací s několika hlavními cíly – pořádat diskusní setkání, konference, autorská čtení, udržovat mezi mladými Čechy přehled o českých i zahraničních aktualitách. V tomto kontextu  se snažíme rozvíjet akademické a kulturní vztahy mezi Čechy a Francouzi a napomáhat tak mezinárodní spolupráci. 


Aktivity

  • Organizování kulturních a společenských akcí
  • Pořádání České hospody
  • Poskytování rad během Informačních večerů, na webu a na Facebooku asociace
  • Rozšiřování povědomí o českých zvycích a tradicích

Členové

Vedení asociace pro rok 2021/2022

Předsedkyně

Iva Stejskalová

Narozena 1986 v Havířově, od roku 2010 žije ve Francii. Iva vystudovala Právo a právní vědu na univerzitě v Olomouci a Odpovědnost za škodu v medicíně na univerzitě Paris SUD XI. Od června 2019 pracuje pro pojišťovnu GMF ASSURANCE v oboru odškodňování újmy na zdraví při autonehodách.

Členkou asociace je od roku 2013 a od roku 2016 je její předsedkyní. Podílí se na organizaci téměř všech událostí asociace a zaštiťuje sérii setkání „Pojďte s Ivou na…“

Místopředsedkyně

Veronika Smutná

Narozena 1987 v Olomouci. Vystudovala Molekulární a buněčnou biologii na Univerzitě Palackého v Olomouci. Působila ve výzkumném centru Gustave Roussy, kde také dokončila doktorát v oblasti rakoviny prsu. V současné době se výzkumu rakoviny věnuje ve francouzské farmaceutické firmě.

Členem ČSMPF je od roku 2013 a místopředsedkyní od roku 2018. Aktivně se podílí na organizaci akcí a na jejím chodu. Spoluorganizovala „České Velikonoce“, „Listování“, informační večery a další.

Účetní

Kristýna Anderlová

Narozena roku 1988 v Domažlicích, ve Francii je od roku 2012. Vystudovala Vysokou školu finanční a správní v Praze, obor Marketingová komunikace. Zároveň absolvovala rok na obchodní škole v Paříži v rámci programu Erasmus. Od roku 2016 pracuje jako country manažerka pro Českou republiku ve společnosti s pánským oblečením Atlas For Men.

V asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové působí od konce roku 2014. Spoluorganizovala či moderovala České Velikonoce, Mikulášský večírek, Retro večírky či Informační večer.

Správa webu

Jana Sergio

Narozena 1986 v Ostravě. Vystudovala Italianistiku na Karlově univerzitě v Praze, kde následně pracovala jako Data maintenance specialist. V Paříži žila 4 roky a nyní pracuje jako Regional support administrator v oboru Reporting & analysis v Ženevě.

Členem ČSMPF se stala v roce 2014, 4 roky zde působila jako hlavní organizátor společenských akcí a od roku 2016 do roku 2018 vykonávala post místopředsedkyně asociace. Od příchodu do asociace je také administrátorkou webu.

Česká hospoda

Ondřej Kubánek

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a absolvoval program Copernic v Paříži. Ve Francii žije již několik roků. V současné době pracuje na projektech SAP v Paříži. 

V asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii působí od roku 2011 jako aktivní člen a od roku 2013 má na starosti pořádání a propagaci “České hospody”, která se koná každý měsíc . Organizoval také akce s názvem “Novoroční guláš”.