Design a site like this with WordPress.com
Začít

Asociace ČSMPF již po šestnácté radila, jak studovat a žít ve Francii

Asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii uspořádala další
informační večer Jak studovat a žít ve Francii, který se konal ve čtvrtek 10.října 2019v prostorách Velvyslanectví České republiky v Paříži.

Tento večer, pořádaný již v šestnáctém vydání tradičně na začátku semestru, měl za cíl předat zkušenosti členů asociace nově příchozím Čechům v Paříži – studentům prezenčního studia, programu Erasmus, stážistům či zájemcům o zaměstnání ve Francii, především v Paříži.

Hosty přivítala předsedkyně ČSMPF Iva Stejskalová a moderování informačního večera se ujaly místopředsedkyně Veronika Smutná a účetní asociace Tereza Černá.
Během prezentace bylo vysvětleno, jak si zařídit bankovní účet, internet nebo průkazku hromadné dopravy. Dále pak bylo poukázáno na možná administrativní úskalí a předány rady, jak tyto situace vyřešit, a tipy ohledně trávení volného času, jako je cestování, nakupování, kulturní vyžití a mnoho dalšího.
Na konci večera byla také představena naše asociace, její aktivity a nadcházející akce.

Poděkování patří nejen zúčastněným hostům, ale také Velvyslanectví ČR v Paříži za propůjčení prostor a dlouhodobou spolupráci s naší asociací. 


Text: Veronika Smutná, Jana Sergio / Foto: Iva Stejskalová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: