Design a site like this with WordPress.com
Začít

SON.CZ: Tři kapely české elektronické hudby si zahrály na svátku hudby v Paříži

SON.CZ, největší kulturní událost v programu sdružení Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii v této sezóně, přinesla koncert 3 českých skupin elektronické hudby (PALERMO, Sundays on Clarendon Road, HOLY). Akci jsme uspořádali ve spolupráci serverem SGR GLDR v rámci tradičního Svátku hudby (Fête de la musique) 21. června 2014, v baru Le Bercail, v 11. pařížském obvodu, kde se tradičně konají české hospody.

 Po obrovském ohlasu, který v roce 2013 sklidila MODE.CZ, výstava mladé české módy očima francouzských fotografů, bylo velkou výzvou uspořádat kulturní událost přinejmenším stejného rozměru i v roce 2014, avšak v jiném uměleckém odvětví. Ideální příležitost se naskytla díky spolupráci s česko-francouzským blogem SGR GLDR („sugar glider“), který monitoruje dění na nezávislé hudební scéně ve střední a východní Evropě; nově vznikající projekt – koncertní přehlídka nejvíce nadějných projektů české alternativní scény – dostal symbolický název SON.CZ jako přirozené pokračování našeho úsilí představit ve Francii nejnovější kulturní trendy vznikající v ČR. 

Termín konání SON.CZ byl stanoven na 21. června, v den francouzského svátku hudby Fête de la musique. Ještě v prosinci minulého roku byly osloveny tři hudební projekty, které přislíbily svou účast: elektro-akustické duo Sundays on Clarendon Road, synth-popový projekt PALERMO a elektro-popová „one-man show“ Šimona Holého s nazvém HOLY.Pravidla pro pořádání koncertu v rámci Fête de la musique (v rámci Île de France organizované asociací ADCEP) neumožňují vyplacení honoráře účinkujícím, asociace ČSMPF se tedy alespoň zavázala uhradit náklady spojené s organizací akce, tj. doprava, ubytování umělců, občerstvení a cestovní pojištění.

Dopravu částečně hradilo i Velvyslanectví ČR v Paříži, kterému tímto patří srdečné poděkování.  Fête de la musique je ve Francii tradičně dnem velkolepých oslav včetně nepřeberného množství koncertů živé hudby. Proto jsme se rozhodli umístit SON.CZ do baru Le Bercail ve vyhledávaném kulturním distriktu Oberkampf. I přes obrovskou konkurenci se o akci díky mediálním partnerům v ČR a především ve Francii dozvěděli fanoušci hudby v Česku i ve Francii. Samotná účast byla cca 100 návštěvníků z řad českých občanů žijících ve Francii, ale i místního a mezinárodního publika.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: