Design a site like this with WordPress.com
Začít

Mikulášský večírek ČSMPF měl opět obrovský úspěch

Asociace ČSMPF uspořádala v sobotu 2.prosince 2017 již šestý ročník Mikulášského večírku v Českém centru.

Tento večírek má za cíl připomenout atmosféru českých Vánoc Čechům žijících ve Francii a přiblížit ji jejich francouzským kamarádům. Předsedkyně asociace Iva Stejskalová v úvodu večera představila naši asociace a bohatý program akce a následně moderátor David Katolický seznámil návštěvníky s nejznámějšími českými tradicemi spojenými s adventem a vánočním časem, stejně jako s typickými pochoutkami, které se k tomuto období vážou.

Některé z nich, jako například vynikající bramborový salát a řízečky, pomazánky, domácí cukroví či jablečný štrúdl dokonce návštěvníci mohli ochutnat. Vedle toho si návštěvníci mohli vyzkoušet nazdobit perníčky a vyrobit vánoční ozdoby.

Vyvrcholením večera byl příchod Mikuláše, čerta a anděla. Kdo byl po celý rok hodný, dostal od nich za odměnu sladkosti a mohl se s nimi i vyfotit od naši členky Terezy Černé, která je zároveň i profesionální fotografkou. Ačkoli čert varoval malé i velké návštěvníky, že má v pytli ještě dvě místa pro zlobivé, nakonec si s sebou do pekla nikoho neodnesl a děti dostali od anděla navíc i další pamlsky.

Na závěr večera mohli návštěvníci vyhrát v tombole jednu z dvaceti čtyř cen spojených se zimním a vánočním obdobím v česku – například láhev tuzemáku, slivovice či vaječného likéru, české salámy,ručně vyrobený mýdla, knihy a cedéčka, adventní kalendáře a čokoládové figurky a především tašku ČSMPF plnou piva a mnoho dalších krásných českých cen!!!

Šestý ročník večírku přilákal více stovku účastníků, Čechů a jejich nejen francouzských pařížských kamarádů, kolegů a přátel. Pro mnohé z nich to bylo vůbec první setkání s českými Vánoci.

Děkujeme, že jste přišli v tak hojném počtu a budeme se na vás těšit na příštím ročníku! 

Hlavní organizátor: Jana Sergio
Moderátoři: Iva Stejskalová, David Katolický 
Pokladní: Tereza Černá, Veronika Smutná, Diana Němcová
Fotograf: Tereza Černá
Organizátoři: Renáta Machačová, 
Kristýna Anderlová, Regina Charyparová, Marco Hlídal, Jan Přech, Michaela Kuldová, Tatiana Malá, Petra Nekvasilová  

Text: Martin Polívka, Jana Sergio / Foto: Tereza Černá

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: