Vejce kam se podíváš aneb první České Velikonoce

Kladné přijetí „Mikulášského večírku“ v prosinci minulého roku (2014) se asociaci ČSMPF stalo motivací prouspořádání další kulturní akce, která v kalendáři asociace doposud chyběla. V neděli 29.března 2015 uvítal Janáčkův sál Českého centra u příležitosti tradičních oslav Velikonoc „à la tchèque“ návštěvníky ze všech koutů světa. Programem provázeli Lucie Štembírková a Martin Polívka.

Na své si přišel opravdu každý – od výtvarnických ateliérů, přes velikonoční písně až po pravé české hody „Vejce kam se podíváš“. Nebývalý úspěch sklidil ateliér pletačů karabáčů a následná pomlázka s heslem „Vyšlehej si děvčicu, dostaň za to slivovicu!“. Také fronta na poctivého domácího beránka, Jidáše, Mazance, zapékané klobásy, chlebíčky a typicky české nápoje (pivo, Kofola či slivovice) nebrala konce.

Na návštěvníky čekalo i několik výzev. Jednou takovou se stala rychlostní soutěž ve vyfoukávání kraslic za pomocí velmi malých jehel, a tak se soutěžící pořádně zapotili. Nechyběla rovněž tombola o spoustu českých cen. Závěr večera přinesl kýžené vyhodnocení soutěže o nejoriginálnější pomlázku, nejkrásnější kraslici a nejzajímavější dekoraci. Oblíbenou atrakcí se stalo „Bláznivé focení“ s velikonočními dekoracemi před stěnou ČSMPF. Akci si užili nejen hosté, mezi nimiž i čestný host a známý český exilový novinář Jaroslav Vrzala, ale také všichni organizátoři.

Budeme se na vás těšit na příštím ročníku!
Fotky nejen z „Bláznivého focení“ ale také z celé akce naleznete v albu pod článkem (odkaz na album na webu Picasa zde).

Text: Aleš Bartoš, Jana Sergio / Foto: Iva Stejskalová, Anna Krýslová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: