Design a site like this with WordPress.com
Začít

Přes 100 hostů dorazilo na Mikulášský večírek ČSMPF!

Asociace ČSMPF uspořádala v sobotu 26.listopadu 2016 již pátý ročník Mikulášského večírku v Českém centru.

Tento večírek má za cíl připomenout atmosféru českých Vánoc Čechům žijících ve Francii a přiblížit ji jejich francouzským kamarádům. Lucie Štembírková a Kristýna Anderlová hned v úvodu večera seznámili návštěvníky s nejznámějšími českými tradicemi spojenými s adventem a vánočním časem, stejně jako s typickými pochoutkami, které se k tomuto období vážou.

Některé z nich, jako například bramborový salát, vánoční pomazánky, cukroví či jablečný štrúdl dokonce návštěvníci mohli ochutnat. Vedle toho si návštěvníci mohli vyzkoušet nazdobit vánoční perníčky a vyrobit papírové ozdoby.

Jedny z nejkrásnějších vánočních písní – Bílé Vánoce, Purpura a Tři oříšky – v rámci vánočního minikoncertu zazpívala předsedkyně asociace, Iva Stejskalová.

Vyvrcholením večera byl příchod Mikuláše, čerta a anděla. Kdo byl po celý rok hodný, dostal od nich za odměnu sladkosti a mohl se s nimi i vyfotit. Ačkoli čert varoval malé i velké návštěvníky, že má v pytli ještě dvě místa pro zlobivé, nakonec si s sebou do pekla nikoho neodnesl a děti dostali od anděla navíc i další pamlsky.

Na závěr večera mohli návštěvníci vyhrát v tombole jednu z dvaceti čtyř cen spojených se zimním a vánočním obdobím v česku – například láhev tuzemáku, ručně vyrobený mýdla, knihy a cedéčka, vánoční kolekci, adventní kalendáře a čokoládové figurky a především tašku ČSMPF plnou piva!!!

Pátý ročník večírku přilákal více stovku účastníků, Čechů a jejich nejen francouzských pařížských kamarádů, kolegů a přátel. Pro mnohé z nich to bylo vůbec první setkání s českými Vánoci.

Děkujeme, že jste přišli v tak hojném počtu a budeme se na vás těšit na příštím ročníku! 

Fotky z celé akce naleznete v albu pod článkem.

Hlavní organizátoři: Jana Sergio, Iva Stejskalová
Moderátoři: Lucie Štembírková, Kristýna Anderlová 
Pokladní: Tereza Chudobová
Fotograf: Mike Ronzier 
Organizátoři: Věra Králová, Renáta Machačová, Barbora Vyhnalová, Regina Charyparová, Jan Dohnal, Phuc Lam, Jana Roudaut, Viola Fieberová, Dominika Gornalová
Mikuláš, čert, anděl: David Hnilica, Iva Stejskalová, Tereza Chudobová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: