Design a site like this with WordPress.com
Začít

Dne 6. října 2016 proběhl další informační večer Jak studovat a žít ve Francii

Asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii uspořádala další informační večer Jak studovat a žít ve Francii, který se konal ve čtvrtek 6. října 2016 v prostorách Velvyslanectví České republiky v Paříži

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tento večer, pořádaný již v desátém vydání tradičně na začátku semestru, měl za cíl předat zkušenosti členů asociace nově příchozím Čechům v Paříži – studentům prezenčního studia, programu Erasmus, stážistům či zájemcům o zaměstnání ve Francii, především v Paříži.

Informační večer zahájil pan Ivo Svoboda z konzulárního úseku, který v přehledné prezentaci představil základní konzulární služby a poradil, co dělat při ztrátě pasu, kde nechat přeložit dokumenty, jak se zúčastnit voleb, a mnoho dalších zajímavých administrativních tipů.

Následně se dalšího průběhu večera ujaly dvě členky asociace, Veronika Smutná a Iva Stejskalová, které během prezentace vysvětlily, jak si zařídit bankovní účet, internet nebo průkazku hromadné dopravy, a také poradily nejrůznější tipy ohledně cestování, nakupování, kulturního vyžití a mnoho dalšího.

Na konci večera byla také představena naše asociace, její aktivity a nadcházející akce (více o tom, jak se stát členem a jaké výhody to přináší zde).

Poděkování patří nejen zúčastněným hostům a panu konzulovi, ale také panu Petru Reimerovi a Velvyslanectví ČR v Paříži za propůjčení prostor a dlouhodobou spolupráci s naší asociací.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: