Design a site like this with WordPress.com
Začít

Dne 27. ledna 2016 proběhl další Informační večer – Jak studovat a žít ve Francii

Asociace Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii uspořádala další Informační večer – Jak studovat a žít ve Francii, který se konal ve středu 27. ledna 2016 v prostorách Velvyslanectví České republiky v Paříži.

Tento večer, pořádaný již čtvrtým rokem tradičně na začátku semestru, měl za cíl předat zkušenosti členů asociace nově příchozím Čechům do Paříže – studentům prezenčního studia, programu Erasmus, stážistům či zájemcům o zaměstnání ve Francii především v Paříži.

Informační večer zahájil pan Ivo Svoboda z konzulárního úseku, který v přehledné prezentaci představil základní konzulární služby, a poradil, co dělat při ztrátě pasu, kde nechat přeložit dokumenty, a mnoho dalších zajímavých administrativních tipů.

Následně se dalšího průběhu večera ujaly dvě členky asociace, Kristýna Anderlová a Veronika Smutná, které během prezentace vysvětlily, jak si zařídit bankovní účet, internet nebo průkazku hromadné dopravy, a také poradily nejrůznější tipy ohledně cestování, nakupování, kulturního vyžití a mnoho dalšího.

Na konci večera byla také představena naše asociace, její aktivity a nadcházející akce (více o tom, jak se stát členem, a jaké výhody to přináší zde).

Poděkování patří nejen zúčastněným hostům a panu konzulovi, ale také panu Petru Reimerovi a Velvyslanectví ČR v Paříži za propůjčení prostor a dlouhodobou spolupráci s naší asociací.

Text / Foto: Kristýna Anderlová, Veronika Smutná, Haná Sedláčková

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: