Design a site like this with WordPress.com
Začít

Čtvrtý mikulášský večírek navodil atmosféru českých Vánoc

Vůni svařeného džusu, perníčků, české koledy a chuť bramborového salátu. To všechno si spolu s čertem, andělem a Mikulášem užili návštěvníci předvánočního večírku, který ve spolupráci s Českým centrem v Paříži uspořádalo sdružení Čeští studenti a mladí a profesionálové ve Francii v sobotu 5. prosince 2015.

Tento večírek má za cíl připomenout atmosféru českých Vánoc Čechům žijících ve Francii a přiblížit ji jejich francouzským kamarádům. Lucie Štembírková a Marek Kubišta, předsedkyně a místopředseda sdružení, tak hned v úvodu večera seznámili návštěvníky s nejznámějšími českými tradicemi spojenými s adventem a vánočním časem, stejně jako s typickými pochoutkami, které se k tomuto období vážou.

Některé z nich, jako například bramborový salát, vánoční pomazánky, cukroví či jablečný štrúdl dokonce návštěvníci mohli ochutnat. Vedle toho si návštěvníci mohli vyzkoušet nazdobit vánoční perníčky a vyrobit papírové ozdoby.

České vánoční písně a koledy představil koncert Ludmily Weissové a Aleše Bartoše, dvou českých studentů, kteří v Paříži mimo jiné navštěvují hudební konzervatoř. K jejich lehce jazzovému provedení známých melodií na housle a kytaru si část posluchačů také zazpívala.

Vyvrcholením večera byl příchod Mikuláše, čerta a anděla. Kdo jim zazpíval písničku, dostal od nich za odměnu sladkosti a mohl se s nimi i vyfotit. Ačkoli čert varoval malé i velké návštěvníky, že má v pytli ještě dvě místa pro zlobivé, nakonec si s sebou do pekla nikoho neodnesl.

Na závěr večera mohli návštěvníci vyhrát v tombole jednu z více než dvaceti cen spojených se zimním a vánočním obdobím v česku – například láhev tuzemáku, ručně vyrobený dopisní papír či adventní kalendáře a čokoládové figurky.

Již čtvrtý ročník večírku přilákal více než devadesát účastníků, Čechů a jejich nejen francouzských pařížských kamarádů, kolegů a přátel. Pro mnohé z nich to bylo vůbec první setkání s českými Vánoci.

Budeme se na vás těšit na příštím ročníku!

Fotky nejen z focení s Mikulášem ale také z celé akce naleznete v albu pod článkem (odkaz na album na webu Picasa zde).

Hlavní organizátor : Jana Sergio
Moderátoři: Lucie Štembírková, Marek Kubišta
Pokladní: Tereza Chudobová
Fotografka: Anna Polívková
Kameraman: Martin Polívka
Organizátoři : Andrea Hubená, Barbora Kučabová, Věra Králová, Markéta Popková, Karel Břinda
Mikuláš, čert, anděl: David Hnilica, Aleš Bartoš, Tereza Chudobová

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

%d blogerům se to líbí: