Členové ČSMPF volili nové vedení asociace pro rok 2015/2016

Sdružení Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii má pro rok 2015/2015 nové vedení. Nové vedení zvolili členové asociace na Valné hromadě, která se konala v sobotu 31. října 2015 v Paříži.

Předsedkyní asociace byla znovu zvolena Lucie Štembírková,místopředsedou se stal Marek Kubišta a finanční záležitosti bude mít nově na starosti Tereza Chudobová jako pokladní asociace. Dále mezi členy rady byli vybráni: Kristýna Anderlová – Komunikace s veřejností, Ondřej Kubánek – Organizace České hospody a Jana Sergio – Organizace společenských akcí a správa webu.

Valná hromada také odhlasovala, že členské poplatky na nadcházející rok budou změněny, a to 5 € pro studenty, nezaměstnané a au-pair a 15 € pro pracující.
Lenka Belková, jedna ze zakládajících členů sdružení, poděkovala všem členům za příkladné vedení asociace a přenechala organizování akcí stávajícím i novým členům.


Představení nového vedení:

  Předsedkyně
 Lucie ŠTEMBÍRKOVÁNarozena 1986 v Ostravě, ve Francii žije dvanáct let. Maturovala na Lycée Carnot v Dijonu, kde poté studovala na středoevropskému kampusu Sciences Po Paris a následně na Sciences Po v Paříži absolvovala magisterský program Finance et stratégie. Pracuje v poradenské společnosti Capgemini v Paříži, jako specialistka na veřejný sektor. V asociaci působí od roku 2012, zastávala funkci pokladní, nyní je její předsedkyní.
Vedle toho uspořádala debaty „Korupce v České republice: proč, kdo, jak a co dělat proti“ a „Profesní život v ženském rodě“ a také čtení z děl Václava Havla „Krátké kalhoty v Paříži“. Podílela se na organizaci koncertů „SON.CZ“ a moderovala „Mikulášský večírek“ a „České Velikonoce“.
   Místopředseda
 Marek KUBIŠTA
Narozen 1986 v Bar-le-Duc ve Francii a se dvěma národnostmi, francouzskou a českou, Marek absolvoval na Sciences Po Paris magisterský program Affaires européennes. V současnosti pracuje v Paříži v Institutu pro výzkum veřejného mínění CSA jako konzultant v oblasti veřejného mínění. Podílel se na realizaci průzkumu o přístupu mladých Čechů žijících ve Francii k návratu do České republiky. 
Členem asociace ČSMPF od roku 2012 a zabývá se organizováním debat, například „Korupce v České republice: proč, kdo, jak a co dělat proti“ či „Debata o médiích – Mezi nezájmem a obdivem. Česko pohledem francouzských médií, Francie pohledem českých médií“.
  Pokladní
 Tereza CHUDOBOVÁNarozena 1990 v Opavě, ve Francii žije již druhým rokem. Více než 12 let se věnovala hraní volejbalu, díky kterému získala stipendium na univerzitě v Texasu. Z USA se však rozhodla vrátit zpět do Česka, stala se extraligovou hráčkou volejbalu v klubu TJ Sokol Frýdek-Místek a svá studia prozatím zdárně zakončila bakalářským titulem na Vysoké škole Báňské v Ostravě v oboru Účetnictví a daně.S cílem naučit se francouzsky poté odjela do Paříže, kde momentálně prvním rokem začala působit na pozici pokladní v organizaci ČSMPF, která jí dává možnost uplatnit znalosti z předchozích let studia a zároveň pomáhat rozvoji české kultury v zahraničí.
  Organizátoři
 Jana SERGIONarozena 1986 v Ostravě. Vystudovala Italianistiku na Karlově univerzitě v Praze, absolvovala program Erasmus na univerzitě La Sapienza v Římě a pracovní pobyt ve východní Anglii. Pracovala jako jako Data maintenance specialist a v administrativě. 
Členem ČSMPF se stala v roce 2014 a působí zde jako organizátor společenských akcí a správce webu asociace. Organizovala „Mikulášský večírek“, „České Velikonoce“ a informační večer “Jak studovat a žít ve Francii”, který zároveň moderovala a podílela se na aktualizaci informační prezentace. Vytvořila také nový vzhled webových stránek a grafické podoby pozvánek na společenské akce a debaty.
 Ondřej KUBÁNEKVystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a absolvoval program Copernic v Paříži. Ve Francii žije již sedmým rokem. V současné době pracuje na projektech SAP v Paříži. 
V asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové ve Francii působí od roku 2010 jako aktivní člen a od roku 2013 má na starosti pořádání a propagaci “České hospody”, která se koná každý měsíc. Organizoval také akce s názvem “Novoroční guláš”.
  Komunikace s veřejností
 Kristýna ANDERLOVÁNarozena 1988 v Domažlicích, ve Francii je od roku 2012. Vystudovala Vysokou školu finanční a správní v Praze, obor Marketingová komunikace. Zároveň absolvovala rok na Ecole de Commerce Novancia v Paříži v rámci programu Erasmus. V současné době pracuje jako komunity manažerka pro Českou republiku v mezinárodní společnosti zabývající se výzkumy trhu Toluna. 
V asociaci Čeští studenti a mladí profesionálové působí od začátku roku 2015 coby koordinátorka komunikace přes e-mail a sociální sítě. Vytvářela Newsletter, pravidelně informuje o zajímavých událostech na facebookových stránkách ČSMPF a mimo jiné pomáhala s organizací “Českých Velikonoc” v Českém centru.
 Čestní členové
  Lenka BELKOVÁNarozena 1986 v Příbrami, ve Francii žije 9 let. Studovala na Lycee Athénée Royal Crommelynck v Bruselu a na Univerzitě Paris I Panthéon Sorbonne absolvovala magisterský program Gestion des ressources humaines et relations sociales. Vyučovala český jazyk v České škole bez hranic a současně pracovala na Velvyslanectví ČR v Paříži. Pracuje jako korporátní personalistka odpovědná za řízení vyslaných pracovníků ve firmě Pernod Ricard. 
Iniciovala a spoluzaložila asociaci v roce 2011, působila jako předsedkyně, později tajemnice a v současné době je administrátorkou. Organizovala nebo spoluorganizovala debaty „Pozice nové pařížské společnosti Čechů v kontextu česko-francouzských vztahů“, „Politický vývoj v ČR po roce 1989, jak dál?“, „Češi ve Francii, emigranti, vlastenci, krajané, děti“, „Česká republika a Slovensko: Pro či proti Evropě 20 let po rozdělení?“, „Profesní život v ženském rodě“, „Ukrajina, probuzení národa“, a setkání „Češi v Paříži“, „Otra Distancia“, „Jaký je nový postoj Ministerstva zahraničních věcí vůči Čechům žijícím ve Francii“ a „Setkání krajanských spolků ve Francii“.

Text: Jana Sergio / Foto: Miroslav Nechutný

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s

Vytvořte vlastní web s WordPress.com
Začít
%d blogerům se to líbí: